Transmisja sygnałów
telemetrycznych
Interfejs programu dyspozytorskiego przeznaczonego do nadzoru nad taborem wyposażonym w urządzenia TST jest starannie dostosowywany do potrzeb przedsiębiorstwa i obowiązujących w nim procedur. Kontrola i nadzór nad parametrami technicznymi jest możliwy na wiele sposobów:
- generowanie alarmów w momencie przekroczenia wartości granicznych, np. temperatura silnika przekroczyła graniczną wartość,
- zmiana wyglądu pojazdów na mapie w zależności od parametrów technicznych, np. oznaczenie pojazdów, które nie mają sprawnej klimatyzacji "czerwonym symbolem śnieżki",
- raporty uwzględniające pozyskane parametry techniczne,
- przykład: raport z dnia wczorajszego uwzględniający pojazdy, które podczas realizacji zadań przewozowych miały włączoną klimatyzację krócej niż wynosił czas służby,
- przykład: raport z dnia wczorajszego podsumowujący technikę jazdy pojazdów, w tym takie wartości jak ilość gwałtownych hamowań i przyspieszeń.
-
Bezpieczeństwo
i komfort dla
pasażerów
Kontrola parametrów podnosi jakość usług. Pozwala nadzorować pracę kierowców np. gwałtowne hamowanie i przyspieszanie. Ułatwia stosowanie procedur, np. włączanie klimatyzacji lub nie zatrzymanie się na przystanku na żądanie pomimo włączonego przycisku STOP.
-
Wolniejsze
zużycie taboru
Monitorowanie pracy kierowcy oraz pojazdu, pozwala na bieżące analizowanie i reagowanie w sytuacjach przekroczenia wartości granicznych, oraz zapobieganie, np. spadek ciśnienia w układzie hydraulicznym, włączenie trybu „Retarder”.
Urządzenie
Monitorujące
Urządzenie SŁA wyprodukowane w Polsce przez Genesis Mobo. Urządzenie monitoruje dowolne parametry techniczne pojazdu i przesyła wyniki w niewielkich odstępach czasu na serwer. Potrafi ono zarówno pozyskiwać sygnały analogowe jak i przetwarzać komunikaty pochodzące z magistrali CAN. Część sygnałów jest wysyłanych za każdym razem, np. prędkość pojazdu, temperatura w przestrzeni pasażerskiej, a część jest wysyłana w momencie zdarzenia, np. otwarcie drzwi, naciśnięcie przycisku STOP przez pasażerów. Oferowana przez nas wraz z urządzeniem TST aplikacja dyspozytorska umożliwia szybką reakcję na niepokojące sygnały docierające do dyspozytora z pojazdów. Wdrożeniem urządzenia TST jest zawsze poprzedzone wykonywaną przez nas analizą taboru należącego do przedsiębiorstwa, obowiązujących w przedsiębiorstwie procedur, jego celów i potrzeb wyrażonych przez dyspozytorów oraz kadrę kierowniczą.
PIMOT
E20
Schemat
działania
urządzenia TST
Urządzenie TST zbiera informacje z pojazdu i wysyła do systemu dyspozytora
Dyspozytor powiadamia kierowcę o nieprawidłowościach
Kierowca wprowadza zmiany podczas jazdy
Przykładowe
dane z pojazdu:
Wszystkie dane z pojazdu są rejestrowane są wysyłane
przez urządzenie monitorujące CAN na serwer
Interaktywne
Mapy ciepła
Głównym elementem systemu są bezprzewodowe sensory, które pracują w paśmie 2 . 4GHz - tym samym co WiFi. Nie jest to jednak nieefektywne energetycznie WiFi, a specjalny protokół, który może działać na kanałach rozdzielnych kanałami używanymi przez WiFi. Każdy sensor wspiera protokół IPv6, dzięki temu może być on widoczny jako normalny komputer w Internecie. Nasza technologia umożliwia zdalne precyzyjne monitorowanie temperatury w czasie i przestrzeni przez portal internetowy. Niewielkie Sensory mogą być umieszczane w dowolnych miejscach w autobusie. Przy raportowaniu raz na minutę działają na bateriach AA kilka lat a komunikacja przebiega bezprzewodowo. Dzięki długiej pracy na bateriach, nie wymagają one wizyt serwisowych ani obsługi przez pracowników, co pozwala instalować je także w miejscach trudno dostępnych. Sieć tworzona przez sensory jest podpięta do Internetu poprzez nasze specjalistyczne routery, które w tym celu mogą używać standardowego Ethernetu lub modemu GSM. Dzięki technologii VPN połączenie pomiędzy
KONTAKT
Jeśli myślisz o modernizacji taboru, szukasz nowych rozwiązań, które zapewnią rozwój Twojego przedsiębiorstwa lub masz pytania odnośnie naszej oferty, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.